Gdańsk: 68-latek przed sąd za molestowanie dzieci w autobusach i tramwajach

Gdańsk: 68-latek przed sąd za molestowanie dzieci w autobusach i tramwajach

Do 12 lat więzienia grozi 68-latkowi, który od 2002 roku miał molestować dzieci w gdańskich autobusach i tramwajach. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany w listopadzie 2018 roku. Kiedy policja upubliczniła jego wizerunek okazało się, że domniemanego pedofila połączono nie tylko z napaścią seksualną z czerwca 2018 roku, ale też 9 innymi w komunikacji miejskiej, które miały miejsce już od 2002 r.

Prokurator zarzucił mężczyźnie popełnienie łącznie dziesięciu przestępstw o charakterze seksualnym, to jest dopuszczenie się wobec małoletnich pokrzywdzonych poniżej 15 lat innych czynności seksualnych. Do czynów tych dochodziło w okresie pomiędzy 2002, a 2018 rokiem – relacjonuje prokurator Grażyna Wawryniuk, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. Jak zastrzega, ostatnie z cyklu zdarzeń miało miejsce w czerwcu 2018 roku, a o sytuacji policję zawiadomiła kobieta, która była jego świadkiem. Skutkiem działania śledczych było rozpoznanie i zatrzymanie 68-letniego dziś mężczyzny po 5 miesiącach.

 

Po publikacji w mediach wizerunku tymczasowo aresztowanego, do prokuratury zgłosiły się kolejne pokrzywdzone osoby i szybko okazało się, że pedofilska działalność mogła trwać już od 2002 roku. Zarzucone oskarżonemu przestępstwa zagrożone są karą pozbawienia wolności od lat 2 do 12. Mężczyzna nie przyznaje się do popełnienia zarzucanych mu przestępstw. Złożył wyjaśnienia, w których zaprzeczył zeznaniom pokrzywdzonych i wskazał, że nie pamięta takich sytuacji – tłumaczy prok. Grażyna Wawryniuk.

 

wie aipCOMMENTS

WORDPRESS: 0