"> Film Quentina Tarantino nie będzie wyświetlany w Chinach - wiadomosci.com

Film Quentina Tarantino nie będzie wyświetlany w Chinach

Film Quentina Tarantino nie będzie wyświetlany w Chinach

Najnowszy film Quentina Tarantino – „Pewnego razu w Hollywood” – wbrew wcześniejszym planom – nie trafi do dystrybucji w Chinach. Amerykański reżyser nie zgodził się na przemontowanie obrazu w wersji na chiński rynek.
Falę krytyki w Chinach wywołał sposób sportretowania w filmie jednej z ikon popkultury – Bruce’a Lee.

W filmie „Pewnego razu w Hollywood” Bruce Lee został pokazany jako arogancki i małostkowy człowiek. To oburzyło chińskich internautów. Z apelem o wprowadzenie zmian w filmie przed pokazami w Chinach wystąpiła nawet córka legendarnego aktora i mistrza sztuk walki Shannon Lee.

Najnowszy film Quentina Tarantino miał trafić na ekrany chińskich kin w piątek. Nie trafi, gdyż amerykański reżyser nie zgodził się na wprowadzenie zmian, które chciał wymusić chiński dystrybutor. Chińskie media piszą, że film „Pewnego razu w Hollywood” utrwala negatywne stereotypy Azjatów, podczas gdy Bruce Lee w trakcie swojej kariery starał się z nimi walczyć.

Co roku do dystrybucji w Chinach trafia około 20 zagranicznych filmów. Zgoda na projekcję oznacza jednak podporządkowanie się wytycznym chińskiej cenzury.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR) Tomasz Sajewicz / Pekin/mcm/to/COMMENTS

WORDPRESS: 0