9.3 C
Chicago
czwartek, 30 maja, 2024

Egzaminy na prawo jazdy od dziś ruszają ponownie

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Od 1 czerwca WORD Katowice wznawia egzaminy praktyczne i teoretyczne we wszystkich swoich oddziałach. Testy będą prowadzone w specjalnym reżimie sanitarnym: obowiązkowe będą m.in. maseczki i dobry stan zdrowia, bo z gorączką, kaszlem, albo katarem do egzaminu nie zostaniemy dopuszczeni. Lista oczekujących jest długa. Na egzamin w Katowicach czeka aż 1068 osób, w Bytomiu – 897, a w Dąbrowie Górniczej – 701.

 

Na tę wiadomość czekali wszyscy ci, którym pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany zdobycia prawa jazdy. Od poniedziałku, 1 czerwca, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego (WORD) w Katowicach wznawia działalność egzaminacyjną na wszystkie kategorie prawa jazdy i we wszystkich swoich oddziałach, czyli w Katowicach, Tychach, Dąbrowie Górniczej, Jastrzębiu Zdroju, Bytomiu i Rybniku. Zaległości są spore. W związku z pandemią koronawirusa katowicki WORD zawiesił działalność od 12 marca. W sumie odwołano wówczas około 6000 egzaminów.

 

W trzech ośrodkach – w Katowicach, Dąbrowie Górniczej oraz Tychach – egzaminy praktyczne i teoretyczne udało się wznowić w połowie maja, ale nie na wszystkie kategorie – nie uruchomiono m.in. egzaminów praktycznych na najbardziej popularną kategorię B. Nieczynne pozostawały też oddziały w Rybniku, Bytomiu i Jastrzębiu Zdroju. Internetowe zapisy na egzaminy wszystkich kategorii, które miały rozpocząć się od 1 czerwca już we wszystkich oddziałach ruszyły 25 maja. Lista oczekujących jest długa. Na egzamin w Katowicach czeka aż 1068 osób, w Bytomiu – 897, a w Dąbrowie Górniczej – 701, a w ośrodku w Jastrzębiu Zdroju – 683.

 

Liczba osób umówionych i oczekujących na egzamin w ośrodkach WORD Katowice:

 

 

  • Ośrodek Terenowy Katowice- 1068 osób

 

  • OT Bytom- 897 osób

 

  • OT Jastrzębie Zdrój- 683 osoby

 

  • OT Tychy- 281 osób

 

  • OT Dąbrowa Górnicza- 701 osób

 

  • OT Rybnik- 88 osób.

 

 

– Czas oczekiwania na egzamin w zależności od kategorii prawa jazdy i Oddziału Terenowego kształtuje się od kilku dni do około 3 tygodni i jak na razie nie wzrasta – mówi egzaminator z WORD Katowice Adam Piontek.

 

Co ważne, wszystkie testy prowadzone przez katowicki WORD zarówno w centrali, jak i w oddziałach terenowych, będą odbywały się specjalnym reżimie sanitarnym. Zasad jest kilka: na teren ośrodka WORD mogą wchodzić tylko osoby przystępujące do egzaminu, bez osób towarzyszących. Należy dezynfekować ręce, trzeba też mieć własną maseczkę, która jest obowiązkowa zarówno w trakcie egzaminu praktycznego, jak i teoretycznego.

 

Przy wejściu kursantom będzie mierzona temperatura. Za próg nie wejdą nie tylko osoby z gorączką, ale również te z katarem i kaszlem. Do egzaminów nie mogą przystępować także osoby, które miały kontakt z zakażonymi, albo przebywające w kwarantannie. Na egzamin należy przyjść nie wcześniej niż 15 minut przed wyznaczoną godziną. Na miejscu kursanci muszą wypełnić specjalną ankietę dotyczącą możliwości kontaktu z osobami zakażonymi oraz wyrazić zgodę na egzamin w warunkach epidemii.

 

Zasady wprowadzone na terenie WORD w Katowicach i w oddziałach terenowych:

 

 

  • Osoby objęte kwarantanną lub mające objawy chorobowe np. gorączka, kaszel, katar – nie mogą wejść na teren WORD – prosimy o odpowiedzialność! Egzaminy oraz szkolenia dla takich osób nie będą przeprowadzane.

 

  • Na terenie Oddziałów Terenowych WORD mogą przebywać wyłącznie osoby zapisujące się na egzamin lub szkolenia oraz przystępujące w danym dniu do egzaminu lub szkolenia – bez osób towarzyszących

 

  • Bezpośrednio po wejściu na teren WORD należy umyć ręce, a następnie je zdezynfekować – dozowniki z odpowiednim płynem znajdują się w toaletach i w sali obsługi klienta.

 

  • Wejście na teren WORD jest możliwe tylko w jednym, wyznaczonym miejscu.

 

  • Przed wejściem na teren WORD zostanie dokonany (w sposób bezkontaktowy) pomiar temperatury ciała. Osoby z podwyższoną temperaturą nie zostaną wpuszczone na teren Ośrodka.

 

  • Osoby wchodzące na teren WORD zobowiązane są do wypełnienia „Oświadczenia wstępnej kwalifikacji” oraz w przypadku przystępujących do egzaminu – Oświadczenie osoby zdającej egzamin na prawo jazdy”, które są podstawą dopuszczenia osoby do egzaminu. Osoby niepełnoletnie powinny dostarczyć w/w oświadczenia podpisane przez rodzica lub opiekuna prawnego. Osoba przyjmująca oświadczenie jest zobowiązana do sprawdzenia poprawności wypełnienia ankiety i oświadczenia. Wypełnioną ankietę należy przekazać do biura obsługi klienta lub egzaminatorowi celem dołączenia do listy osób zakwalifikowanych na egzamin.

 

  • Osoby przebywające na terenie WORD oraz przystępujące do egzaminu lub szkolenia powinny być bezwzględnie, we własnym zakresie, wyposażone w maseczkę zakrywającą usta i nos – zalecamy użycie maseczki jednorazowej z atestem. Ze względu na specyfikę egzaminu lub szkolenia nie należy wykorzystywać do tego celu elementów garderoby (np. chust, szalików).

 

  • Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Katowicach w przypadku oceny, iż udział zdającego w egzaminie lub szkoleniu może nieść zagrożenie dla osób pracujących lub korzystających z usług Ośrodka może odmówić przeprowadzenia egzaminu lub szkolenia takiej osobie. Opłata podlega wówczas zwrotowi lub wykorzystaniu w późniejszym terminie.

 

  • W przypadku stwierdzenia u siebie objawów choroby osoba egzaminowana ma prawo do zmiany terminu przed wyznaczoną godziną egzaminu bez konsekwencji utraty opłaty za egzamin.

 

  • WORD w Katowicach nie udostępnia kasków ochronnych na czas egzaminu praktycznego kategorii AM, A1, A2 i A. Przystępując do egzaminu należy posiadać własny, odpowiedni strój wraz z wymaganymi ochraniaczami, kask z odpowiednim atestem oraz słuchawki z mikrofonem, podłączone do telefonu komórkowego (z numerem telefonu polskiego operatora umożliwiającym odbieranie połączeń z numerów zastrzeżonych).

 

  • W trakcie przebywania na terenie Ośrodka należy przestrzegać zachowanie odpowiedniego odstępu od innych osób – nie mniej niż 2 m.

 

 • Po zakończeniu egzaminu lub szkolenia należy niezwłocznie opuścić teren WORD.

 

AIP

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520