13.2 C
Chicago
czwartek, 22 lutego, 2024

Dziś Wigilia Bożego Narodzenia

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Wigilia uroczystości Bożego Narodzenia to dla katolików czas oczekiwania na narodziny Jezusa. Boże Narodzenie w Polsce jest obchodzone niezwykle uroczyście. Dotyczy to także Wigilii.

Sama nazwa pochodzi od łacińskiego słowa „vigilare”, oznaczającego, czuwanie- mówi ksiądz Grzegorz Chojnacki.
Chrześcijanie podobnie jak Żydzi rozpoczynają obchody ważnych świąt już poprzedniego dnia wieczorem. Również Boże Narodzenie zaczynamy świętować wieczorem 24 grudnia.

To czuwanie ma bardzo głęboki charakter – dodaje ksiądz Grzegorz Chojnacki. Syn Boży staje się człowiekiem. Wchodzi w nasz ludzki świat i w naszą osobistą historię. Boże Narodzenia przypomina nam o godność każdego człowieka. Bóg z jednej strony chce zjednoczyć sferę ziemską ze sferą niebieską- wyjaśnia ksiądz Grzegorz Chojnacki. Z drugiej strony Boże Narodzenie to dowód tego, jak bardzo Bóg nas kocha. Jak tą miłością pragnie objąć każdego z nas. My z kolei liczymy, że Boże Narodzenie pomoże stać się nam lepszymi ludźmi niż jesteśmy nimi dziś.
W wigilię Bożego Narodzenia gromadzimy się, by oczekiwać przyjścia Jezusa. Przy okazji tegorocznej wigilii warto przypomnieć, że tym razem Pasterka nie zwalnia katolików z obowiązku udziału w mszy niedzielnej, w ciągu dnia. Pasterka jest, bowiem mszą w Boże Narodzenie, które wypada w poniedziałek.

IAR/ Grzegorz Maciak/sk

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520