HomePOLSKA

“Czarny” piątek na drogach

“Czarny” piątek na drogach

Wczoraj na drogach województwa lubelskiego doszło do 10 wypadków, w których śmierć poniosły trzy osoby, a dziewięć odniosło obrażenia. Przed nami świąteczne wyjazdy, pamiętajmy o poszanowaniu przepisów ruchu drogowego i innych użytkowników. Szanujmy swoje życie i życie innych.

Początek świątecznego weekendu na drogach Lubelszczyzny niestety nie należał do najbezpieczniejszych. Odnotowaliśmy 10 wypadków, w których rannych zostało 9 osób, a trzy poniosły śmierć.  Do tych tragicznych w skutkach zdarzeń doszło w powiatach: chełmskim, ryckim i  parczewskim.

Po godz. 16: 00 w miejscowości Siedliszcze kierujący autobusem m-ki Setra potrącił pieszego. Do zdarzenia doszło poza obszarem zabudowanym, a 35 letni mężczyzna nie posiadał żadnych elementów odblaskowych.  Niestety pieszego nie udało się uratować. Mężczyzna zmarł na miejscu zdarzenia.

Trzy godzinny później  doszło do śmiertelnego wypadku w Moszczance. Kierujący motocyklem uderzył  w tył stojącego przed skrzyżowaniem forda.  Motocyklista odbił się od pojazdu upadając na przeciwny pas ruchu, wprost pod jadący samochód. 30 latek zmarł na miejscu zdarzenia.

Kolejny wypadek miał miejsce około godz. 19:30 w miejscowości Dębowa Kłoda. Kierujący osobowym mercedesem  potrącił dwóch pieszych znajdujących się na prawym pasie jezdni.  Jeden z nich 25 latek zginął na miejscu,   drugi z niegroźnymi obrażeniami został zabrany do szpitala.  Zdarzenie miało miejsce także poza obszarem zabudowanym, idący drogą  mężczyźni nie mieli żadnych odblasków.

Apelujemy do kierowców i pieszych o wyobraźnię i rozsądek.  Za każdą śmiercią stoi rozpacz i tragedia rodzin ofiar i pozostałych uczestników tych zdarzeń. Przed nami święta i wyjazdy na rodzinne spotkania.  Nie bagatelizujmy przepisów ruchu drogowego, szanujmy swoje życie i życie innych.

R.L.R.

 

KWP Lublin

COMMENTS