HomePILNE

Dziś spotkanie prezydentów Polski i USA. Niestety krótkie…

Dziś spotkanie prezydentów Polski i USA. Niestety krótkie…

Prezydenci Andrzej Duda i Donald Trump spotkają się dziś w Nowym Jorku. Do rozmowy obu przywódców dojdzie przy okazji odbywającego się tam szczytu Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Drugi dzień wizyty w USA Andrzej Duda rozpocznie od udziału w inauguracji szczytu klimatycznego ONZ. Donald Trump nie będzie w nim uczestniczył. Prezydent USA poprowadzi natomiast spotkanie wysokiego szczebla na temat wolności religijnej. Polski prezydent weźmie udział także w tym szczycie. Po wygłoszeniu przemówienia prezydent Trump uda się do położonego kilka przecznic od siedziby ONZ hotelu Intercontinental Barclay.

Na 14.25 czasu nowojorskiego czyli na 20.25 czasu obowiązującego w Polsce zaplanowane jest spotkanie bilateralne Donalda Trumpa i Andrzeja Dudy. [Ma ono potrwać tylko 35 minut – przyp. wiadomosci.com].

Amerykański prezydent spotka się dziś także z przywódcami Pakistanu, Nowej Zelandii, Singapuru, Egiptu i Korei. Polski prezydent będzie rozmawiał z prezydentem Finlandii Sauli Niinistö.
W programie drugiego dnia wizyty Andrzeja Dudy w Nowym Jorku są także dwa spotkania z polskimi dziennikarzami oraz udział w otwarciu “Polskiej sali w Radzie Bezpieczeństwa ONZ”.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Marek Wałkuski,Nowy Jork/dydCOMMENTS