HomePOLSKA

Duda poprze Dudę?

Duda poprze Dudę?

Przewodniczący NSZZ “Solidarność” Piotr Duda zapowiedział, że związki zawodowe poprą kandydaturę Andrzeja Dudy w nadchodzących wyborach prezydenckich. Decyzja jest pewna na 99,9 procent – powiedział przewodniczący “Solidarności” Polskiemu Radiu 24.

Piotr Duda podkreślił zasługi prezydenta na rzecz pracowników zrzeszonych w związkach zawodowych. “Chodzi na przykład o wprowadzenie pluralizmu związkowego. To był projekt prezydencki. Dzięki temu funkcjonariusze Policji, Służby Więziennej i Straży Granicznej mogą się zrzeszać w dowolnie wybranym związku zawodowym, w tym w NSZZ >>Solidarność<<. Pan prezydent swoim projektem zrealizował do końca pierwszy postulat z sierpnia 1980 roku” – mówił przewodniczący “Solidarności”.

Piotr Duda zapowiedział, że w najbliższym czasie dojdzie do spotkania Komisji Krajowej NSZZ “Solidarność” z prezydentem. Tematem ma być ocena dotychczasowej współpracy w ramach umowy programowej podpisanej w 2015 roku. Obie strony mają też podjąć decyzję o ewentualnym podpisaniu kolejnej umowy programowej.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/PM/dw

COMMENTS