8.5 C
Chicago
piątek, 19 kwietnia, 2024

Demokraci chcą przyjrzenia się firmie produkującej „dziecięce” karabiny

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Ciemne chmury zbierają się nad mającą swoją siedzibę w Illinois firmą Wee1 Tactical. Kilku demokratycznych senatorów USA chce wszczęcia dochodzenia w sprawie produkowanej przez nią broni twierdząc, że jest ona skierowana do dzieci.

Chodzi o taktyczny długi karabin JR-15. Nazwa nieprzypadkowo budzi skojarzenia. Jak twierdzi senator z Connecticut Richard Blumenthal, jest to mniejsza wersja dobrze znanego karabinu szturmowego, co nie znaczy, że stwarza mniejsze zagrożenie.

Grupa senatorów argumentuje dodatkowo, że metody marketingowe firmy zagrażają bezpieczeństwu publicznemu i naruszają przepisy o ochronie konsumentów. Proszą Federalną Komisję Handlu o przyjrzenie się, dlaczego Wee1 Tactical prowadzi marketing wśród dzieci poniżej 18 roku życia, które zgodnie z prawem nie mogą posiadać broni.

Sama firma tłumaczy, że karabin ma pomóc w szkoleniu następnej generacji odpowiedzialnych właścicieli broni. Zapewnia jednocześnie, że JR-15 zawiera opatentowany mechanizm bezpieczeństwa, który daje dodatkową ochronę, a nie jest oferowany przez wyroby konkurencji.

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520