5.4 C
Chicago
sobota, 27 lutego, 2021

Dania: Autobusy bez kierowcy

Popularne

Autobusy bez kierowców mogą wkrótce stać się rzeczywistością w Danii. Urząd Transportu tego kraju otrzymał wniosek o pozwolenia na rozpoczęcie tego rodzaju działalności.

 

Samojezdne autobusy mogą już wiosną przyszłego roku jeździć po duńskich drogach. Najszybciej z trudnym procesem homologacji pojazdów i ich ubezpieczenia uporał się duński operator Autonomous Mobility. Firma negocjuje obecnie z kilkudziesięcioma gminami umowy na przewozy osób autobusami bez kierowców. Za trzy miesiące powinna uzyskać wymaganą zgodę od Urzędu Transportu. „Chcemy jak najszybciej wprowadzić nasze pojazdy na drogi tak, by każdy mógł codziennie korzystać z tej technologii” – powiedział duńskiemu radiu dyrektor firmy Peter Sorgenfrei.

Możliwość wprowadzenia do ruchu drogowego pojazdów samojezdnych umożliwiła wprowadzona w lipcu zmiana przepisów. Zezwala ona na tego rodzaju próbną działalność do 2022 roku. Podczas próbnego okresu, jazdę pojazdu będzie monitorować specjalnie wyszkolony człowiek, który ma znajdować się w autobusie.

Informacyjna Agencja Radiowa / Przemysław Gołyński/pbp

fot.pixabay.com

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Ostatnio dodane