HomePodkarpackie

Czy trzech braci wykorzystywało seksualnie nieletnią siostrę? Sprawę bada prokuratura w Jarosławiu

Czy trzech braci wykorzystywało seksualnie nieletnią siostrę? Sprawę bada prokuratura w Jarosławiu

Mieszkanka miejscowości w powiecie jarosławskim złożyła w prokuraturze zawiadomienie, z którego wynika, że przez pięć lat była seksualnie wykorzystywana przez swoich trzech braci. Sprawę wyjaśnia Prokuratura Rejonowa w Jarosławiu.

Jak potwierdziła nam prok. Marta Pętkowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Przemyślu, po zawiadomieniu kobiety Prokuratura Rejonowa w Jarosławiu wszczęła w tej sprawie postępowanie. Jest ono prowadzone w kierunku przestępstw określonych w artykułach 198, 200 i 201 kodeksu karnego.

 

Śledczy zwrócili się do sądu o zgodę na przesłuchanie kobiety. Ze względu na stan kobiety taka zgodą jest wymagana. Na razie jeszcze nie przesłuchano pokrzywdzonej.

 

Ze złożonego zawiadomienia wynika, że wykorzystywania seksualnego, gwałtów miało dochodzić w latach 2011 do 2016, w małej miejscowości w powiecie jarosławskim, gdy pokrzywdzona była jeszcze niepełnoletnia. Rzekomymi sprawcami miało być trzech braci kobiety.

 

Artykuły 198, 200 i 201 kodeksu karnego dotyczą m.in. kazirodztwa, wykorzystania małoletniego w wieku poniżej 15 lat, oraz doprowadzenia do obcowania płciowego lub innej czynności seksualnej poprzez wykorzystanie bezradności innej osoby lub brak zdolności do pokierowania swoim postępowaniem.

 

aip

COMMENTS