Częstochowa: Kierowca, który chory wrócił z Włoch, trafił na oddział zakaźny

Częstochowa: Kierowca, który chory wrócił z Włoch, trafił na oddział zakaźny

Na oddział zakaźny Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Częstochowie trafił mężczyzna, wobec którego wdrożono procedury związane z możliwością zarażenia koronawirusem. Mężczyzna jest kierowcą ciężarówki, wrócił chory z trasy we Włoszech.

O przypadku chorego kierowcy, który wrócił z Włoch poinformowała klobucka.pl. Według informacji uzyskanych przez redakcjęu, w poniedziałek 24 lutego pracownik jednej z takich firm transportowych wrócił z Italii po dwutygodniowej trasie. Z informacji, do których dotarli dziennikarze, mężczyzna prawdopodobnie nie był w obszarze, na którym trwa epidemia wywołana koronawirusem. Jednak nie czuł się najlepiej i z objawami przeziębienia udał się do miejscowego ośrodka zdrowia.

 

Tam poinformował, że powrócił przed dwoma dniami z podróży do Włoch i ma niepokojące go objawy. Po wstępnych badaniach odesłano go jednak do domu lub pracy. Dwie godziny później został zabrany przez pogotowie do szpitala. Jak relacjonuje dalej klobucka.pl, powiadomiony telefonicznie zespół medyczny z Krzepic, nim przyjechał po mężczyznę kontaktował się z Zespołem Opieki Zdrowotnej w Kłobucku, gdzie zadecydowano, by zespół ratunkowy dojechał najpierw do Kłobucka. Tam, nim zabrano mężczyznę do Częstochowy, uruchomiono procedury bezpieczeństwa przewidziane w przypadku epidemii.

 

Białe kombinezony, maski, a także komplet środków ochrony osobistej. Następnie nadal na sygnale pojechali po mężczyznę, do którego ich wezwano. Jak udało się nam dowiedzieć chory trafił do izolatki oddziału zakaźnego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Częstochowie, który znajduje się przy ulicy PCK. Ryzyko zarażenia koronawirusem nie jest duże, ale pobrano od niego próbkę do specjalistycznych badań. Wyniki poznamy jeszcze dzisiaj, a najpóźniej w piątek.

BR aipCOMMENTS

WORDPRESS: 0