HomeŚląskie

Częstochowa. 10 lat więzienia dla oskarżonego o gwałt na 9-letniej dziewczynce

Częstochowa. 10 lat więzienia dla oskarżonego o gwałt na 9-letniej dziewczynce

Sąd Okręgowy w Częstochowie skazał na 10 lat więzienia 37 letniego mężczyznę oskarżonego o gwałt na 9–letniej dziewczynce oraz o inny czyn o charakterze seksualnym na nieletniej. Sąd uniewinnił oskarżonego od trzeciego zarzuconego mu czynu – molestowania seksualnego dziewczynki.

Uzasadnienie wyroku i sam proces zostały utajnione. W maju 2018 roku, w częstochowskiej dzielnicy Północ doszło do ataków pedofila, który zaatakował dwie dziewczynki. Na początku maja rodzice. o pedofilu alarmowali rodzice. Jedna z matek napisała nawet na Facebooku, że jej 13-letnia córka została zaatakowana przez zboczeńca. Do napaści miał dojść w jednej z klatek bloku przy ulicy Baczyńskiego. Dziewczynka zdołała się wyrwać i uciec do domu. Rodzice nie zdążyli złapać sprawcy. Jak twierdzili, córce nic się nie stało.

 

Wkrótce doszło do kolejnej napaści. 5 maja ofiarą padła 9-latka. Dziewczynce udało się uciec. Dziecko opowiedziało ojcu co się stało. Ten, policjant, spotkał podejrzanego mężczyznę kilkanaście minut później. Mężczyzna nie zamierzał dać się zatrzymać. Krzyczał , że został bez powodu napadnięty. W ujęciu pedofila pomógł mu obywatel Włoch. Zatrzymany został przekazany policji. Został przesłuchany przez prokuratora. Postawiono mu zarzut gwałtu i usiłowania gwałtu.

 

36-letni Artur N. został decyzją sądu aresztowany na okres trzech miesięcy. – Prokurator zwrócił się o pisemne uzasadnienie wyroku, co jest zapowiedzią złożenia apelacji do wyroku – mówi prokurator Tomasz Ozimek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie. – Prokurator żądał 15 lat więzienia dla oskarżonego. W akcie oskarżenia było też oskarżenie o czyn z 2002 roku o doprowadzenie 9-latki do poddania się tzw. innej czynności seksualnej, od którego oskarżony został uniewinniony.

 

js aip

COMMENTS