HomeNew York

Cuomo rezygnuje z 14-dniowej kwarantanny na rzecz testów przed i po dotarciu do NYC

Cuomo rezygnuje z 14-dniowej kwarantanny na rzecz testów przed i po dotarciu do NYC

Jeśli pragniesz odwiedzić Nowy Jork, to jeśli chcesz aby ominęła Cię 14-dniowa kwarantanna, musisz wykazać negatywny test na COVID-19. A potem jeszcze jeden, 4 dni po dotarciu do Wielkiego Jabłka. Ta zasada zastąpi dotychczasowy obowiązek kwarantanny z wybranych tylko stanów.

Gubernator Andrew Cuomo ogłosił, że stan rezygnuje z Tri-State Travel Advisory. Była to lista, na której znajdowały się miejsca, przybywając z których, trzeba było poddać się obowiązkowej 14-dniowej kwarantannie.

W jej miejsce, wprowadzono obowiązek dostarczenia negatywnego testu, wykonanego na trzy dni przed przybyciem do stanu. Co nie znaczy, że kwarantanna ominie gości zupełnie.

Po dotarciu na teren stanu Nowy Jork, każdy gość musi odbyć trzydniową kwarantannę i czwartego dnia wykonać kolejny test. Jeśli ten kolejny test da wynik pozytywny – trzeba wtedy odbyć resztę kwarantanny. Jeśli jednak test da kolejny ujemny wynik, kwarantanna zostaje zakończona.

Oczywiście przepis ten nie dotyczy stanów New Jersey, Connecticut i Pennsylvania.

Sami mieszkańcy Nowego Jorku mogą opuścić stan na okres do 24h, ale po powrocie muszę zrobić sobie kolejny test w ciągu czterech dni.

Jeśli jakiś nowojorczyk będzie przebywać poza stanem dłużej niż 24h, musi przejść taką samą procedurę jak każdy inny przybywający podróżny.

 

 

PS

 

COMMENTS