18.6 C
czwartek, 2 maja, 2024

Cleveland Cavaliers umocnili się na prowadzeniu w Konferencji Wschodniej NBA – wyniki

Koszykarze Cleveland Cavaliers wygrali na wyjeździe z Minnesota Timberwolves 116:108 i umocnili się na prowadzeniu w Konferencji Wschodniej ligi NBA.

Faworyzowani gości prowadzili do przerwy 8 punktami, ale w III kwarcie gospodarze, którzy są jedną z najsłabszych ekip sezonu, odrobili straty. Decydująca część należała do Cleveland, w szeregach których po raz kolejny wyróżnił się LeBron James – zdobył 25 pkt., miał 14 asyst i osiem zbiórek. O punkt więcej rzucił Karl-Anthony Towns. W szeregach Cleveland zabrakło Kevina Love, który ma półtora miesiąca przerwy po artroskopii lewego kolana.
Najwięcej dla gospodarzy, aż 41 pkt. rzucił 21-letni Kanadyjczyk Andrew Wiggins.

Dla Cleveland było to 38. zwycięstwo w 54. meczu. W tabeli Wschodu wyprzedzają Boston Celtics (36 zwycięstw – 19 porażek) i Washington Wizards Marcina Gortata (33-21).

Po trzech kolejnych porażkach zwycięstwo odnieśli Chicago Bulls, którzy pokonali u siebie Toronto Raptors 105:94. Była to 3. z rzędu przegrana ekipy z Kanady, a zarazem 11., kolejna porażka z Chicago Bulls. W Chicago najwięcej dla gospodarzy, 20 punktów, rzucił Doug McDermott; o punkt mniej zdobył Jimmy Butler, który miał też 12 asyst. Najskuteczniejszy w szeregach gości był Kyle Lowry – 22 pkt. Lider Toronto, DeMar DeRozan rzucił tym razem tylko 18 pkt., o 10 mniej od swojej średniej w sezonie.
Toronto Raptors zajmują 5. miejsce w tabeli Wschodu (32-24); Chicago są o 2 miejsca niżej (27-29).

W trzecim meczu rozegranym we wtorek DeMarcus Cousins rzucił 40 pkt., miał 12 zbiórek i 8 asyst, a jego Sacramento Kings po emocjonującej końcówce pokonali na wyjeździe Los Angeles Lakers 97:96. W IV kwarcie gospodarze odrobili 13 punktów straty i na niespełna 2 minuty przed końcem tej części było po 91. Na 9 sek. przed końcową syreną decydujące o zwycięstwie gości punkty rzucił Cousins. Najwięcej dla gospodarzy, 29 pkt. rzucił rezerwowy Lou Williams.
Sacramento Kings mają bilans 24 zwycięstw i 32 porażek i zajmują 9. miejsce w tabeli Zachodu, pierwsze za zespołami kwalifikującymi się do fazy play-off. LA Lakers to drugi najsłabszy zespół Zachodu; w meczu z Sacramento ponieśli 38. porażkę w 57. meczu sezonu.
Liderem Zachodu, a zarazem całych rozgrywek są Golden State Warriors (46-9).