17.1 C
niedziela, 28 kwietnia, 2024

Chicago Bulls pokonali Los Angeles Lakers

W lidze NBA Chicago Bulls bez większych problemów pokonali we własnej hali Los Angeles Lakers 126 : 115

Był to ostatni mecz Kobe’go Bryant’a w jego 21-letniej karierze w United Center. Kiedy zaczynał, w barwach Chicago Bulls grał jeszcze Michael Jordan.

Kobe’go przywitała i pożegnała owacja na stojąco. On sam zaliczył całkiem niezłe spotkanie. Spędził na parkiecie 27 minut, zdobył 22 punkty, zaliczył 4 zbiórki i jedną asystę.
Mecz w pierwszej połowie był bardzo wyrównany. Pierwszą kwartę Bulls wygrali zaledwie jednym punktem, na przerwę schodzili z czteropunktowym prowadzeniem. W trzeciej kwarcie Lakers zdołali na moment doprowadzić do remisu przy stanie 66 – 66. Później jednak dominowały już Byli. Na początku czwartej kwarty Bulls prowadzili już nawet 19 punktami. Lakers stać było jeszcze na zredukowanie straty do trzech oczek na 5 minut przed końcem gry, ale końcówka spotkania to ponownie okres dominacji Byków.
W ekipie z Chciago najwięcej, po 24 punkty zdobyli Derick Rose i E’Twan Moore. 21 punkty dorzucił były partner Kobe’go Bryant’a z Lakers – Pau Gasol.
Bulls grają ciągle bez Joakim’a Noah’a, Jimmy’ego Butler’a i Nikoli Miritića. Na pomeczowej konferencji trener Hoiberg stwierdził, że tych dwóch ostatnich graczy nie zobaczymy w akcji jeszcze przez co najmniej dwa tygodnie.

Liderujący w konferencji wschodniej ligi NBA koszykarze Cleveland Cavaliers odnieśli piąte z rzędu zwycięstwo w rozgrywkach sezonu zasadniczego. „Kawalerzyści” wygrali na wyjeździe z Oklahoma City Thunder 115:92. Drużyna z Cleveland odniosła 40. zwycięstwo w sezonie, ma też na koncie 14 porażek.
Na zachodzie prowadzi Golden State Warriors z bilansem 49 zwycięstw i 5 porażek.