HomePILNE

Były prezydent Siedlec zaatakowany nożem!

Były prezydent Siedlec zaatakowany nożem!

Były prezydent Siedlec Wojciech Kudelski został zaatakowany nożem. Wojciech Kudelski trafił do szpitala, a jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Do ataku doszło około 8 rano w pobliżu jego domu. Informację potwierdziła rzeczniczka siedleckiej Komendy Policji Agnieszka Świerczewska.

Z nieoficjalnych informacji, do których dotarł IAR, wynika, że nożownik zaatakował Wojciecha Kudelskiego w przejściu między budynkami. Napastnik zaatakował bez wcześniejszej rozmowy, atak nie był wynikiem incydentu, czy ulicznej kłótni. Po zadaniu ciosu nożem w brzuch ofiary, napastnik uciekł.

Rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego mazowieckiej policji podinspektor Katarzyna Kucharska powiedziała IAR, że policjanci pracują na miejscu zdarzenia, zbierają ślady i ustalają sprawcę ataku. Policja sprawdza zapis kamer miejskiego monitoringu.

Kierownik działu organizacji i zarządzania jakością Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach Jadwiga Bielak poinformowała, że Wojciech Kudelski jest operowany. Na bloku operacyjnym znajduje się zastępca dyrektora do spraw medycznych szpitala, Mariusz Mioduski. O 11 – niezależnie od czasu trwania operacji – ma on podać informację dotyczącą stanu zdrowia Wojciecha Kudelskiego i samego zabiegu.

Wojciech Kudelski był prezydentem Siedlec do zeszłego roku. Obecnie jest radnym Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

 

 

***

Prokuratura Okręgowa w Siedlcach ma zdjęcia i numery samochodu, który mógł mieć związek z atakiem na Wojciecha Kudelskiego. Prokurator Krystyna Gołąbek poinformowała, że trwają czynności zmierzające do odszukania człowieka, który rano zaatakował byłego prezydenta Siedlec i uciekł z miejsca zdarzenia.

Dodała, że monitoring z banku, który znajdował się w pobliżu miejsca zdarzenia, został zabezpieczony i obecnie poddawany jest oględzinom. Ze wstępnych ustaleń prokuratury wynika, że sprawca przyjechał na miejsce zdarzenia samochodem i po ugodzeniu pokrzywdzonego odjechał tym samym pojazdem.

“Trwają czynności zmierzające do ustalenia powiązań między pojazdem, którego numery są nam znane, a sprawcą zdarzenia” – powiedziała prokurator Krystyna Gołąbek.
Do ataku na byłego prezydenta Siedlec doszło dziś około 7.00 rano. Obecnie Wojciech Kudelski jest operowany w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Z nieoficjalnych informacji, do których dotarł IAR, wynika, że napastnik zaatakował Wojciecha Kudelskiego w przejściu między budynkami, bez wcześniejszej rozmowy. Atak nie był wynikiem incydentu czy ulicznej kłótni.

Wojciech Kudelski był prezydentem Siedlec do zeszłego roku. Obecnie jest radnym Sejmiku Województwa Mazowieckiego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

 

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/wcześn./hm/gaj

IAR/wczesn./Wj/gaj

COMMENTS