HomePOLSKA

Budowa autostrady A1. Otwarcie ofert dopiero 18 grudnia

Budowa autostrady A1. Otwarcie ofert dopiero 18 grudnia

Otwarcie ofert w przetargu na wykonawcę autostrady A1 od Tuszyna do granicy z woj. śląskim przesunięto kolejny raz. Tym razem na 18 grudnia.

Pierwszy termin otwarcia ofert w przetargu na wykonawcę autostrady A1 wyznaczono na 1 września. Później przesunięto termin na 3 października, następnie na 7 listopada i 20 listopada. W tym ostatnim terminie nie dojdzie do otwarcia ofert, ponieważ znów go przesunięto. Tym razem na 18 grudnia.

Nieustanne przesuwanie terminu otwarcia ofert dla tej inwestycji jest tłumaczone ogromną liczbą zapytań składanych przez firmy, które chcą złożyć oferty. Wpłynęło prawie 4,2 tys. pytań, na które musi szczegółowo odpowiedzieć Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Autostrada pomiędzy Tuszynem i Częstochową ma być gotowa w 2021 r. Trasa powstanie w obecnym śladzie drogi, a ruch będzie odbywał się częściowo drogą krajową nr 91. Inwestycja obejmuje przebudowę 80 km autostrady. Prace podzielono na pięć odcinków. Cztery z nich zrealizuje łódzki oddział GDDKiA, a ostatni fragment jej śląska odpowiedniczka. Przypomnijmy, że otwarcie ofert w przetargu na zachodnią obwodnicę Łodzi (trasa S14) też było kilka razy przesuwane. Piąty termin wyznaczono na 27 listopada. 

Zdj. ilustracyjne

Marcin Bereszczyński (aip)

COMMENTS