HomeSport

Branża fitness nie zgadza się na zamknięcie siłowni, a sportowcy na zamknięcie basenów. Będzie protest

Branża fitness nie zgadza się na zamknięcie siłowni, a sportowcy na zamknięcie basenów. Będzie protest

Polska Federacja Fitness nie zgadza się z decyzją rządu o ponownym zamknięciu siłowni, klubów fitness i basenów. Przedstawiciele branży zamierzają wyrazić swój sprzeciw. Pomoc obiecała m.in. Mistrzyni Olimpijska Otylia Jędrzejczak.

„Branża Fitness nie zawiodła podczas pandemii. Natomiast nasz rzad zawiódł na całej linii” – stwierdzają przedstawiciele Polskiej Federacji Fitness. Jak dodają, nie ma żadnych podstaw do tego, aby ponownie zamknąć siłownie i kluby fitness. „Będziemy podejmować próby i kroki legislacyjne również w kwestii ew. specjalnych tarczy antykryzysowych dla branży, bez których nie przeżyjemy. Ale docelowo walczymy o brak lockdownu” – czytamy.

 

Trudno też zrozumieć decyzję o zamknięciu basenów. W powiecie świdnickim jest kilka takich obiektów, a straty związane z ich ponownym zamknięciem będą musiały pokryć gminy, np. Świdnica, Świebodzice czy Żarów. Pomoc obiecała m.in. Otylia Jędrzejczak.

 

– Kochani, dostaję od Was mnóstwo wiadomości i próśb o ponowną walkę o polskie pływanie. Mnie także zaskoczyła wiadomość o zamknięciu pływalni, tym bardziej, ze przecież w wodzie jest chlor, dzięki czemu jest to miejsce bezpieczniejsze od innych. Jednocześnie zdaję sobie sprawę z obecnej sytuacji, dlatego gdy tylko usłyszałam podczas konferencji o zamknięciu pływalni poczyniłam już pierwsze kroki dla naszego pływackiego świata. Nic nie mogę obiecać poza tym, że będę mocno walczyła – napisała.

 

aip

COMMENTS