HomeNew York

Błąd systemu bankowego pozostawił miliony Nowojorczyków bez zasiłku dla bezrobotnych

Błąd systemu bankowego pozostawił miliony Nowojorczyków bez zasiłku dla bezrobotnych

Miliony bezrobotnych Nowojorczyków zastanawiało się w piątek, gdzie podział się ich zasiłek. Na ich konta bankowe nie wpłynęły żadne pieniądze.

Pieniądze, które miały wpłynąć z tytułu zasiłku dla bezrobotnych nie pojawiły się na czas na kontach Nowojorczyków z powodu błędu systemu bankowego.

Kimba Williams, tak samo jak 2,2 miliona mieszkańców Nowego Jorku, czekała na 900 dolarów, które już powinny widnieć na jej koncie:

“Jedzenie, ubrania, podstawowe rzeczy. Dzieciaki wracają do szkół. Ludzie potrzebują kupić przybory szkolne. Zadzwoniłam do banku, żeby zobaczyć czy jest jakiś problem. Powiedzieli, że nic nie wpłynęło na moje konto.” – komentuje Kimba.

NYS Department of Labor – “Wczoraj wypłaciliśmy ~1,9 miliarda dolarów w zasiłkach dla bezrobotnych dla 2.26 milionów Nowojorczyków. Pomimo zapewnień, że ich system wytrzyma takie obciążenie, KeyBank nie był w stanie przeprocesować tych wypłat w ciągu nocy.

KeyBank twierdzi, że fundusze są już wysłane i pojawią się na kontach bankowych około 4:30PM, najpóźniej 1/2″

NYS Department of Labor – “Każdy dostawca usług, który współpracuje z DOL, ponosi odpowiedzialność, aby wypłacić Nowojorczykom ich zasiłki najszybciej jak to tylko możliwe – coś, czego nie udało się dokonać KeyBankowi,

KeyBank zapewnia, że ten problem nie będzie już dotyczył przyszłych wypłat.”

Department of Labor na terenie stanu Nowy Jork, wysłał emaile do odbiorców zasiłku. Większość z nich, miała otrzymać ostatnią wpłatę na rzecz Lost Wages Assistance Program.

KeyBank przeprosił w oficjalnym oświadczeniu za kilkugodzinne opóźnienie.

 

PS

 

COMMENTS