HomeŚwiat

Belgia: Władze decydują, z kim można się spotykać

Belgia: Władze decydują, z kim można się spotykać

W całej Belgii bary i restauracje zostaną zamknięte, wprowadzona będzie godzina policyjna. Ograniczenia będą obowiązywać od poniedziałku na razie przez 4 tygodnie.
Tak zdecydował rząd w Brukseli, by ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa. W Belgii w ostatnich tygodniach znacznie wzrosła liczba zakażeń koronawirusem. W poniedziałek odnotowano rekord wykrytych przypadków patogenu – ponad 8 i pół tysiąca.
Premier Belgii Alexander De Croo nazwał sytuacją w kraju bardzo poważną. “Wirus jest bardzo blisko nas. W porównaniu z tym, co było w marcu i kwietniu, teraz każdy zna osobę zakażoną czy objętą kwarantanną” – dodał szef belgijskiego rządu, który poinformował o wprowadzanych ograniczeniach.
Wszystkie kawiarnie i restauracje, bary, puby i kafejki zostają zamknięte w całej Belgii. Do tej pory ten zakaz wprowadziła jedynie Bruksela. Godzina policyjna będzie obowiązywała od północy do piątej rano.
Belgijskie władze zdecydowały też o ograniczeniu tak zwanej bańki społecznej – rodziny będą mogły utrzymywać bliski kontakt, bez konieczności zachowania dystansu, wyłącznie z jedną i tą samą osobą. Do tej pory można było utrzymywać bliski kontakt z trzema osobami.
Praca zdalna staje się regułą i jest obowiązkowa wszędzie tam, gdzie to możliwe.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/Beata Płomecka/Bruksela/i em/w Wj

COMMENTS