3.6 C
Chicago
sobota, 20 kwietnia, 2024

Beata Szydło nominowała nowych wojewodów

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Premier Beata Szydło wręczyła we wtorek nominacje nowym wojewodom. Podczas przemówienia, które do nich skierowała, podkreśliła wagę „bycia wśród ludzi” podczas pełnienia tego urzędu i uznała „pracę, pokorę oraz służenie obywatelom” za jego ważne elementy.

 

– Będziecie państwo przedstawicielami rządu. Będziecie mieli wielkie zadanie, ale i wielką odpowiedzialność. Naszym zadaniem jest przede wszystkim dobrze wykonywać obowiązki, które zostały nam powierzone – powiedziała premier Szydło podczas przemówienia skierowanego do nowo powołanych wojewodów. Podkreśliła, że „praca, pokora i służenie obywatelom” powinny przyświecać im w pracy.

 

– Musimy wszyscy mieć świadomość, że przed nami jest dużo bardzo ważnych i niełatwych zadań do podjęcia – powiedziała premier. Jak podkreśliła, rząd konsekwentnie realizuje program, z którym szedł do wyborów. – Dzięki temu zyskaliśmy zaufanie i bierzemy odpowiedzialność za los Polek i Polaków – dodała i podkreśliła, że wszyscy są „jedną drużyną”.

 

Premier Szydło stwierdziła, że wojewodowie muszą być „wśród ludzi”, a nie tylko „wypełniać urzędnicze obowiązki”. – Urzędy wojewódzkie musza stać otworem dla obywateli – powiedziała. Premier podkreśliła również, że liczy na ścisłą współpracę z samorządami i przypomniała, że sama była samorządowcem. – Jesteśmy przez Polaków wysłani na służbę i musimy o tym pamiętać, zarówno ministrowie, jak i wojewodowie – dodała premier. Życzyła również nowo nominowanym pomyślności oraz satysfakcji z pełnionej funkcji.

08.12.2015 WARSZAWA KPRM KANCELARIA RADY MINISTROW  RADA MINISTROW WOJEWODA WOJEWODOWIE NOMINACJE NZ BEATA SZYDLO PREMIER WOJEWODA RZAD FOT GRZEGORZ JAKUBOWSKI POLSKA PRESS
Lista nowych wojewodów:

wojewoda mazowiecki: Zdzisław Sipiera
wojewoda dolnośląski: Paweł Hreniak
wojewoda pomorski: Dariusz Drelich
wojewoda kujawsko-pomorski: Mikołaj Bogdanowicz
wojewoda zachodniopomorski: Piotr Jania
wojewoda wielkopolski: Zbigniew Hoffmann
wojewoda lubelski: Przemysław Czarnek
wojewoda warmińsko-mazurski: Artur Chojecki
wojewoda lubuski: Władysław Dajczak
wojewoda świętokrzyski: Agata Wojtyszek
wojewoda łódzki: Zbigniew Rau
wojewoda śląski: Jarosław Wieczorek
wojewoda małopolski: Józef Pilch
wojewoda podlaski: Bohdan Paszkowski
wojewoda opolski: Adrian Czubak
wojewoda podkarpacki: Ewa Leniart

/foto GRZEGORZ JAKUBOWSKI POLSKA PRESS

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520