Arnold Schwarzenegger przeszedł operację na otwartym sercu

Arnold Schwarzenegger przeszedł operację na otwartym sercu

Znany amerykański aktor i były gubernator stanu Kalifornia, 70-letni Arnold Schwarzenegger przeszedł operację na otwartym sercu. Wymieniono mu zastawkę pnia płucnego. 

Były gubernator Kaliforni przeszedł planowaną operację na sercu w czwartek, w centrum medycznym Cedar-Sinai w Los Angeles – poinformował w specjalnym oświadczeniu jego rzecznik Daniel Ketchel. Pacjent w piątek się wybudził i powiedział: – “Wróciłem!” – dodał Ketchel na Twitterze. Zdaniem rzecznika oznacza to, że były słynny aktor jest w bardzo dobrym nastroju po operacji.

Ponowna wymiana zastawki

Urodzony w lipcu 1947 roku Schwarzenegger poddał się w czwartek planowej operacji. Z oświadczenia jego rzecznika wynika, że zastawkę pnia płucnego miał już wymienianą w 1997 roku z powodu niedokrwistości i wiadomo było, że trzeba będzie ją ponownie wymienić. – Zastawka służyła dłużej niż planowano, dlatego aktor zdecydował się na mniej inwazyjną metodę wymiany przy pomocy cewnikowania – dodał Daniel Ketchel w oświadczeniu. Oświadczył również, że na wypadek, gdyby zabieg przebiegał niepomyślnie, w pogotowiu czuwał zespół chirurgów, którzy mieliby zastosować wówczas inną metodę wymiany narządu. Wszystko jednak poszło bez niespodzianek i były aktor znajduje się w stabilnej kondycji.

Kachel w oświadczeniu podziękował całemu zespołowi medycznemu za przeprowadzoną operację.

Od kulturysty do Terminatora

Arnold Schwarzenegger pełnił funkcję gubernatora stanu Kalifornia w latach 2003-2011. Wcześniej robił karierę na ekranie. Jako były kulturysta był obsadzany w rolach postaci dysponujących niezwykłą siłą. Sławę przyniosły mu zwłaszcza serie filmów o Conanie oraz Terminatorze.

Wojciech Rogacin AIP

COMMENTS

WORDPRESS: 0