HomePOLSKA

Akcja modlitewna “Polska pod Krzyżem” zgromadziła ponad 2 miliony uczestników

Akcja modlitewna “Polska pod Krzyżem” zgromadziła ponad 2 miliony uczestników

Organizatorzy nabożeństwa “Polska pod Krzyżem” poinformowali, że zgromadziło ono w sumie 2 miliony osób. W spotkaniu 14 września na lotnisku Kruszyn pod Włocławkiem uczestniczyło ponad 60 tysięcy osób. W duchowej łączności w swoich parafiach, kościołach na modlitwie gromadziły się tysiące osób.

Nabożeństwo „Drogi Krzyżowej” transmitowane przez Telewizję Polska obejrzało 1 milion 200 tysięcy osób. Jeden z organizatorów wydarzenia z Fundacji Solo Dios Basta Maciej Bodasiński podkreślił, że wiele osób włączyło się w wydarzenie przez internet. „Do dzisiaj spływają do nas informacje, z różnych parafii z całej Polski, filmiki z wypełnionymi kościołami osób modlących się, które włączyły się w to wydarzenie razem z nami” – powiedział Maciej Bodasiński.

Na stornie internetowej „Polska pod Krzyżem zarejestrowało się ponad 1300 parafii, wiele parafii włączało się bez rejestracji na stronie. Maciej Bodasiński zaznaczył, że spotkanie było przede wszystkim duchowym doświadczeniem, które zaprocentuje zarówno w życiu osobistym, jak i w życiu narodu. „I taki był główny cel spotkania, żeby przypomnieć Polsce o Krzyżu, o Chrystusie, o naszych korzeniach, naszej historii i zaprosić ludzi do prawdziwego, głębokiego przeżywania wiary, by wiara stała się ważnym punktem odniesienia w naszym życiu” – dodał Maciej Bodasiński.

Organizator wydarzenia „Polska pod Krzyżem” wyraził wdzięczność biskupom i wszystkim osobom, które włączyły się w jego organizację.

Uczestnicy spotkania wzięli udział w Mszy Świętej sprawowanej przez biskupa Wiesława Meringa, ordynariusza włocławskiego, wysłuchali konferencji, wzięli udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, połączonej ze świadectwami wielu osób i nocnej adoracji Najświętszego Sakramentu.

Patronem medialnym wydarzenia „Polska pod Krzyżem” było Polskie Radio.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/M.Jędrzejczyk/kj

COMMENTS