HomePOLSKA

Groził śmiercią Lubnauer. Zarzuty dla funkcjonariusza Straży Marszałkowskiej

Groził śmiercią Lubnauer. Zarzuty dla funkcjonariusza Straży Marszałkowskiej

Zarzut kierowania gróźb pozbawienia życia wobec posłanki Katarzyny Lubnauer postawiła funkcjonariuszowi Straży Marszałkowskiej Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Śledczy zarzucają też Włodzimierzowi W. znieważenie szefowej Nowoczesnej treścią korespondencji mailowej.

Z informacji przekazanych IAR przez prokurator Mirosławę Chyr z Prokuratury Okręgowej w Warszawie wynika, że podejrzany przyznał się do winy, wyraził skruchę i przeprosił za swój czyn.

Prokuratura zastosowała wobec niego dozór policji i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej na odległość mniejszą niż 100 metrów. Zawieszono go też w obowiązkach funkcjonariusza Straży Marszałkowskiej.

Wcześniej na wniosek Komendanta Straży Marszałkowskiej, szefowa Kancelarii Sejmu niezwłocznie zawiesiła funkcjonariusza w czynnościach służbowych i zażądała podjęcia kroków zmierzających do natychmiastowego wydalenia go ze służby. Jednocześnie, zgodnie z ustawą o Straży Marszałkowskiej, niezwłocznie wszczęto postępowanie dyscyplinarne wobec strażnika.

Według Centrum Informacyjnego Sejmu do dotychczasowego przebiegu służby funkcjonariusza nie było w ciągu kilkunastu lat żadnych zastrzeżeń.

IAR/M.Pieśniewski & wcześn./kj

COMMENTS