20.7 C
Chicago
sobota, 13 kwietnia, 2024

Airbus Helicopters uziemia swoje helikoptery

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Koncern Airbus Helicopters poinformował, że uziemia wszystkie helikoptery podobne do tego, który rozbił się wczoraj w Norwegii.
W kastrofie helikoptera H225 Super Puma, zginęło 13 osób. Maszyna rozbiła się u wybrzeży Norwegii, w pobliżu Bergen, w drodze z platformy wietniczej.
Wielka Brytania i Norwegia zapowiedziały, że wstrzymują loty na maszynach tego samego typu, znanych także jako EC225LP. Firma Airbus Helicopters, która jest częścią koncernu Airbus Group oznajmiła, że czasowe wstrzymanie uzytkowania maszyn dotyczy całej floty.
Na pokładzie maszyny, która – z nieznanych dotąd przyczyn – rozbiła się o skalistą wysepkę, było 11 pracowników koncernu naftowego Statoil, w tym Brytyjczyk i Włoch, oraz dwóch członków załogi. Do tej pory odnaleziono 11 ciał. Dwie osoby są nadal poszukiwane, ale uznano, że nie miały szans nas przeżycie.
Maszyna, która uległa wypadkowi, to Eurocopter Super Puma – średni, dwusilnikowy śmigłowiec transportowy zaprojektowany i produkowany przez francuską firmę Aérospatiale, a później przez europejskie konsorcjum Eurocopter Group. Jest używany przeważnie do obsługi platform wiertniczych i innych celów cywilnych. W przeszłości miewał już problemy techniczne.

IAR/rtrs/nrk.no/dabr/rtr/nyg

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520