Robert Lewandowski otrzymał tytuł „Golder Player” w plebiscycie włoskiego magazynu „Tuttosport” – dla najlepszego piłkarza powyżej 21 lat grającego w Europie. Napastnik reprezentacji Polski i Bayernu Monachium wygrał w tej kategorii po raz drugi z rzędu.
„Lewandowski potwierdził, że jest nieomylną maszyną do zdobywania bramek” – napisano w uzasadnieniu na stronie „Tuttosport”.
33-letni piłkarz wyprzedził Włocha Jorginho oraz słynnego Argentyńczyka Lionela Messiego.
Wśród piłkarek najlepsza okazała się Holenderka Lieke Martens z Barcelony.
Najgłośniejszą kategorią ogłoszoną tego dnia był „Golden Boy” – na najlepszego piłkarza do lat 21 w Europie. Zwyciężył Hiszpan Pedri z Barcelony.
25 listopada Pedro Gonzalez Lopez, znany właśnie jako Pedri, skończy 19 lat. W mijającym roku m.in. awansował do półfinału mistrzostw Europy z reprezentacją Hiszpanii i zdobył wicemistrzostwo olimpijskie w Tokio.
Ceremonia wręczenia nagród jest zaplanowana na 13 grudnia w Turynie. (PAP)
bia/ krys/