14.2 C
Chicago
wtorek, 22 kwietnia, 2025

Zły minister zdrowia jeżdżący po powiatach i odbierający szpitale? Niedzielski o kolejnej reformie systemu opieki zdrowotnej

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Analizowane są różne warianty reformy szpitalnictwa. Zły minister zdrowia nie będzie jeździł po powiatach i odbierał szpitali – zapewnił w Sejmie minister zdrowia Adam Niedzielski.

We wtorek Niedzielski przedstawiał w Sejmie informację na temat obecnej sytuacji w służbie zdrowia oraz możliwości udzielania zaplanowanych wcześniej świadczeń zdrowotnych.

 

Odpowiadając na pytania posłów minister mówił m.in. o reformie systemu opieki zdrowotnej. „Zgadzam się z państwem, że ten system wymaga reform, wymaga zmiany” – dodał. Podkreślał, że analizowane są różne warianty reformy szpitalnictwa. „Ja te warianty przedstawię publicznie, prawdopodobnie na początku kwietnia, ale oczywiście nikt tej reformy nie będzie rozpoczynał w tej sytuacji w jakiej w tej chwili się znajdujemy” – dodał.

 

„Te warianty, które analizujemy, nie ograniczają się tylko i wyłącznie do tego wariantu, o którym mówicie państwo, czyli do pełnego przejęcia właścicielstwa. Są również inne warianty i wszystkie warianty poddamy debacie publicznej” – poinformował Niedzielski. „Nikogo nie czeka zły minister zdrowia jeżdżący po powiatach i odbierający szpitale. Też chce państwa uspokoić, że nie ma takich zakusów” – dodał.

 

Mówił także o strategia dla rozwoju opieki zdrowotnej, która została przygotowana na oczekiwania Komisji Europejskiej, która wymaga takiego dokumentu przy podziale unijnych środków. „Mamy spójny dla systemu opieki zdrowotnej i mam nadzieję, że on też będzie chociażby przedmiotem dyskusji na sali plenarnej” – stwierdził.(PAP)

 

autor: Grzegorz Bruszewski

 

gb/ godl/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

👇 P O L E C A M Y 👇

Koniecznie zobacz nowy Polonijny Portal Społecznościowy "Polish Network v2,0"