HomePOLSKA

67 procent firm deklaruje, że ma trudności w sprzedaży swoich produktów bądź usług

67 procent firm deklaruje, że ma trudności w sprzedaży swoich produktów bądź usług

67 procent firm deklaruje, że ma trudności w sprzedaży swoich produktów bądź usług – wynika z ostatniego badania Polskiego Instytutu Ekonomicznego i Polskiego Funduszu Rozwoju. Od marca do kwietnia 12 procent firm w wyniku COVID-19 zredukowało zatrudnienie. Dotyczy to głównie dużych i średnich przedsiębiorstw – wyjaśnia Informacyjnej Agencji Radiowej wicedyrektor Polskiego Instytutu Ekonomicznego Andrzej Kubisiak. Zwraca jednak uwagę, że porównując wyniki z końca marca z końcem kwietnia widać, że skłonność do redukcji etatów wyraźnie spadła.

Spadła również skłonność do obniżki wynagrodzeń. Obecnie około 1/5 firm chce ciąć wynagrodzenia, podczas gdy pod koniec marca było to 46 procent firm. 8 procent firm planuje też nowe rekrutacje.

Andrzej Kubisiak podkreśla, że na plany i działania firm wpływają zarówno wdrożenia kolejnych rozwiązań w ramach Tarcz Antykryzysowych, jak również kolejne etapy odmrażania gospodarki.
Badanie przeprowadzono w dniach 28-30 kwietnia za pomocą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych – CATI, na próbie obejmującej 400 firm,

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/ #Łukowska/w kry

COMMENTS