28-letni kurier z Opola okradał klientów firmy. Przywłaszczał sobie m.in. sprzęt elektroniczny

28-letni kurier z Opola okradał klientów firmy. Przywłaszczał sobie m.in. sprzęt elektroniczny

Przez miesiąc, jako kurier jednej z firm, miał kraść przygotowane już do wysyłki paczki. Policjanci odzyskali telefony i tablety o łącznej wartości blisko 7 tysięcy złotych. Zatrzymanemu mężczyźnie grozi teraz do 5 lat więzienia.

Informacje o kradzieżach nasi funkcjonariusze otrzymali z Wydziału d/w z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Od sierpnia, w opolskim oddziale jednej z firm kurierskich, miał ginąć sprzęt elektroniczny przygotowany już do wysyłki.

 

– Policjanci z Katowic ustalili tożsamość podejrzewanego mężczyzny, resztą zajęli się kryminalni z Opola – mówi sierżant sztabowy Dariusz Świątczak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. Okazało się, że pracownik, który miał kraść paczki kurierskie, nie przyszedł pewnego dnia do pracy i więcej się w niej nie pojawił. Opolscy kryminalni potrzebowali trzech dni, aby go namierzyć. 28-letni mieszkaniec Opola wpadł na jednej z ulic miasta.

 

W jego mieszkaniu policjanci zabezpieczyli skradziony wcześniej telefon i tablet. Resztę sprzętu – o łącznej wartości blisko 7 tysięcy złotych – policjanci również odzyskali. – Mężczyzna miał sprzedawał go zarówno w lombardach, jak i osobom prywatnym. Były to głównie telefony komórkowe wiodących producentów – mówi Dariusz Świątczak. 28-latek usłyszał łącznie 5 zarzutów kradzieży. Mężczyzna przyznał się do winy. Teraz grozi mu kara do 5 lat więzienia.

 

aipCOMMENTS

WORDPRESS: 0