HomeUSAChicago

Illinois nie zgadza się na wznowienie szkolnych rozgrywek sportowych

Illinois nie zgadza się na wznowienie szkolnych rozgrywek sportowych

Departament zdrowia Illinois nie planuje zniesienia restrykcji dotyczących szkolnych drużyn sportowych. Oznacza to, że   rozgrywki nie zostaną wznowione jesienią tego roku.

 

Informację potwierdziła podczas wczorajszej konferencji prasowej dyrektor stanowego departamentu zdrowia, doktor Ngozi Ezike. Wcześniej pojawiły się doniesienia, że pod naciskiem protestów uczniów i rodziców władze Illinois mogą zgodzić się na pewne ustępstwa. „Sytuacja pandemiczna jest poważna. Notujemy nowe zakażenia. Sport kontaktowy stwarza większe ryzyko przenoszenia koronawirusa dlatego też nie możemy na razie wydać zgody na rozpoczęcie rozgrywek” – powiedziała Ezike.

W lipcu departament zdrowia opublikował plan, zgodnie z którym niektóre jesienne rozgrywki przeniesiono na wiosnę przyszłego roku. Wszystkie jednak z zachowaniem obowiązujących restrykcji. Za sporty o małym ryzyku zakażenia COVID-19 uznano golf, tenis i pływanie ale w przypadku tych trzech dyscyplin mowa jest tylko o drużynach żeńskich. Natomiast w przypadku piłki nożnej czy   siatkówki stwierdzono, że istnieje zbyt duże prawdopodobieństwa zarażenia i dlatego dyscypliny te wykluczono z listy.

 

BK

COMMENTS