HomeLubelskie

Polska ma lek na koronawirusa! Jego skuteczność jest potwierdzona

Polska ma lek na koronawirusa! Jego skuteczność jest potwierdzona

Firma Biomed Lublin opracowała lek na Covid-19. Producent zapewnia, że wstępne badania potwierdziły skuteczność preparatu.

 

Polski lek na koronawirusa powstał na bazie osocza ozdrowieńców. Wkrótce trafi do badań klinicznych. Preparat będzie podawany w zastrzyku, a w pierwszej kolejności skorzystają z niego polscy obywatele.

– 23 września 2020 r., etap produkcji został zakończony, a w jego wyniku powstało ponad trzy tysiące ampułek Immunoglobuliny anty-SARS-CoV-2, które po zakończeniu wymaganych badań jakościowych, w tym badań stabilności produktu, zostaną przekazane do badań klinicznych – oświadczył na konferencji prawoswej Marcin Piróg, prezes zarządu Biomed Lublin S.A. – Zwolnienie leku do niekomercyjnych badań klinicznych planowane jest w IV kwartale 2020 r. – dodał.

Lek wytworzony w wyniku procesu frakcjonowania osocza osób zdrowych – ozdrowieńców lub tych, którzy przeszli COVID-19 bezobjawowo. – Powstało ponad trzy tysiące ampułek Immunoglobuliny anty SARS-CoV-2, które po zakończeniu wymaganych badań jakościowych zostaną przekazane do badań klinicznych w czterech ośrodkach: w Lublinie, Bytomiu, Białymstoku i Warszawie – poinformował Marcin Piróg.

Red. Leszek Rudziński PolskaPress AIP

COMMENTS