HomeKultura

200 muzyków, 40 zespołów, 28 koncertów klubowych i 23 plenerowe czyli Suwałki Blues Festival 2019

200 muzyków, 40 zespołów, 28 koncertów klubowych i 23 plenerowe czyli Suwałki Blues Festival 2019

200 muzyków, 40 zespołów, 28 koncertów klubowych i 23 plenerowe. 11 lipca rozpoczyna się czterodniowy Suwałki Blues Festival 2019. – Chcemy aby to spotkanie z muzyką było na najwyższym poziomie – mówi prezydent miasta Czesław Renkiewicz.

I wszystko wskazuje na to, że tak się stanie. Do miasta przyjadą bowiem takie gwiazdy muzyki bluesowej jak Lucky Peterson, Corey Harris Acoustic Trio czy Kenny Wayne Shephard Band. Ten ostatni artysta w piątek, od występu w Suwałkach rozpoczyna trasę koncertową po Europie. – To będzie mocne uderzenie – nie ma wątpliwości Jan Chojnacki, szef rady programowo-artystycznej festiwalu.

 

Tegoroczny festiwal rozpocznie się od odsłonięcia muralu, który już powstał na ścianie budynku przy ulicy Noniewicza i tablicy w Alei Gwiazd. A po południu na Placu Marii Konopnickiej zaplanowany jest czterogodzinny happening bluesowy. Wstęp wolny. Na sympatyków bluesa czekają też wieczorne, biletowane koncerty klubowe. Kolejne trzy dni miasto będzie rozbrzmiewać muzyką od godz. 11, czyli bluesowych śniadań.

 

Artyści wystąpią wówczas w klubach i restauracjach, ale na te wydarzenia nie obowiązują wejściówki. Podobnie jak na koncerty plenerowe, które rozpoczynać się będą o godz.13.30. Sceny ustawione będą na ulicy Chłodnej, Placu Marii Konopnickiej, w Parku Konstytucji 3 Maja i przy Ratuszu. Na tej ostatniej występować będą gwiazdy największego formatu.

 

W sobotę dodatkową atrakcją będzie koncert zespołu ROCK kONIA na mobilnej platformie i parada motocykli (godz. 15.30). Będziemy Państwa na bieżąco informowali zarówno o programie jak i wykonawcach, którzy będą występować. Mamy jeszcze jedną bardzo ważną informację dla fanów muzyki bluesowej. Otóż w biurze festiwalu przy ulicy Hamerszmita 16 (musza koncertowa) można nabyć bluesowe gadżety, m.in. koszulki, kapelusze, smycze, czy kubki. Organizatorami festiwalu są Suwalski Ośrodek Kultury i Urząd Miejski w Suwałkach.

 

hel aip

COMMENTS