HomeWielkopolskie

13-latka z trzema promilami trafiła na SOR w Lesznie. Jej rówieśniczka podjęła próbę samobójczą

13-latka z trzema promilami  trafiła na SOR w Lesznie. Jej rówieśniczka podjęła próbę samobójczą

Na oddział ratunkowy szpitala w Lesznie trafiła kompletnie pijana trzynastolatka. W jej organizmie stwierdzono trzy promile alkoholu. Tego samego dnia przed południem pogotowie zabrało do szpitala inną trzynastolatkę, która połknęła całe opakowanie leków.

Do pierwszej z interwencji doszło we wtorek przed południem na osiedlu Armii Krajowej w Lesznie. Załogę pogotowia wezwano do jednego z mieszkań, gdzie próbę samobójczą podjąć miała 13-latka. Stwierdzono, że połknęła opakowanie leków i zabrano nastolatkę do szpitala. Tego samego dnia późnym wieczorem do leszczyńskiego szpitala trafiła inna trzynastolatka.

 

– Zostaliśmy zawiadomieni o tym, że nastolatkę przewieziono na SOR karetką z Parku Jonstona. Była silnie upojona, badanie wykazało trzy promile alkoholu w organizmie – mówi Monika Żymełka z policji w Lesznie. Sprawą nastolatki zajmie się teraz Sąd Rodzinny. To on, we współpracy z policją, będzie badał okoliczności całego zajścia. Także to, w jaki sposób nastolatka doprowadziła się do takiego stanu i skąd miała alkohol.

 

aipCOMMENTS