Końskowola: Strajk nauczycieli zawieszony. Nie żyje uczennica 8 klasy

Końskowola: Strajk nauczycieli zawieszony. Nie żyje uczennica 8 klasy

Strajk w Zespole Szkół w Końskowoli został zawieszony a nauczyciele wrócili do pracy. To wyraz solidarności z uczniami i rodzicami, po śmierci uczennicy 8 klasy tamtejszej Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza.

Nastolatka zmarła we wtorek, 9 kwietnia po południu poza domem. Tydzień później miała pisać egzaminy kończące szkołę razem z resztą rówieśników. Uczennica podstawówki w Końskowoli miała wadę serca i oczekiwała na przeszczep. Po otrzymaniu wiadomości o śmierci dziewczynki, Związek Nauczycielstwa Polskiego Oddział w Puławach zdecydował o zawieszeniu strajku, w związku z tym w środę nauczyciele wrócili do prowadzenia zajęć. Puławski oddział ZNP zapewnia, że jeśli pedagodzy ze szkoły w Końskowoli będą na to gotowi, będą mogli wznowić protest. Decyzje o tym związek pozostawia nauczycielom.

 

Zespół Szkół w Końskowoli poinformował rodziców o tym, że zarówno lekcje jak i egzaminy odbędą się zgodnie z planem a strajk został przerwany za pomocą strony internetowej placówki, wygaszonej na znak żałoby w czarne kolory. Dyrektor szkoły, Beata Antolak uważa, że dzięki takiemu gestowi solidarności ze strony nauczycieli, wszystkim będzie łatwiej przetrwać ten trudny okres. W środę, po przerwaniu strajku do szkoły przyszło ok. 70 procent uczniów, a egzaminy gimnazjalne przebiegły bez zakłóceń.

 

aipCOMMENTS

WORDPRESS: 0