Protest najemców lokali komunalnych w Łodzi

Protest najemców lokali komunalnych w Łodzi

Kilkudziesięciu lokatorów mieszkań komunalnych przyszło we wtorek do UMŁ, żeby zaprotestować przeciwko niekorzystnym warunkom wykupu tych lokali.

Urzędnicy zaproponowali, aby od stycznia zwiększyć bonifikaty dla osób, które chcą wykupić wynajmowane mieszkania. W przypadku budynków, które zbudowano po 1989 r. bonifikata rośnie z 30 do 60 proc. Mieszkańcy Olechowa i Janowa chcieliby bonifikatę 80 proc. Uważają, że wynajmowanych budynkach przez lata nie było remontów. Są grzyb, wilgoć i cieknące dachy. Przekonują, że jeśli wykupią mieszkania i utworzą wspólnotę mieszkaniową, to najpierw będą musieli ponieść koszty remontów, a przecież ciążyć będzie na nich jeszcze kredyt zaciągnięty na wykupienie lokalu.

 

– Na spotkaniach z najemcami mieszkań komunalnych z Janowa i Olechowa słyszeliśmy, że są skłonni wykupić mieszkania, jeśli bonifikata wzrośnie o 20 proc. My zwiększamy ją z 30 do 60 proc. – mówi Jolanta Baranowska z Biura Rzecznika Prasowego i Nowych Mediów UMŁ. – Mieszkania o powierzchni 80 mkw. w wyremontowanym budynku można będzie wykupić za 90 tys. zł. 

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0