Powiat człuchowski: 16 osób poszkodowanych w wypadku z udziałem szynobusu

Powiat człuchowski: 16 osób poszkodowanych w wypadku z udziałem szynobusu

W wypadku z udziałem szynobusu na pograniczu województw wielkopolskiego i pomorskiego zostało poszkodowanych 16 osób. Po południu pod szynobus relacji Chojnice-Piła wjechała śmieciarka. Do zdarzenia doszło na przejeździe kolejowym w Nowym Gronowie, między stacjami Wierzchowo Człuchowskie i Lipka Krajeńska. Na linii Chojnice-Piła występują utrudnienia w ruchu pociągów. 

Jak powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej komendant Państwowej Straży Pożarnej w Człuchowie brygadier Ernest Szczepański, ranni mają złamania i potłuczenia. „Wszystkie osoby są ewakuowane, przekazane Zespołom Ratownictwa Medycznego i przewiezione do szpitali. Trwa zabezpieczenie miejsca zdarzenia, na miejscu pracuje policja i zastępy straży pożarnej” – powiedział brygadier Ernest Szczepański.
Jak informuje człuchowska straż pożarna, 11 poszkodowanych zostało zabranych przez pogotowie, w tym dwie osoby przez śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Karol Jakubowski z PKP PLK powiedział IAR, że okoliczności wypadku ma zbadać specjalna komisja. Zastępczą komunikację autobusową uruchomiono na odcinku Lipka Krajeńska-Chojnice.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Karol Darmoros/dabr

COMMENTS

WORDPRESS: 0