10.7 C
Chicago
czwartek, 30 maja, 2024

Zmiany w egzaminie ósmoklasisty i maturach. „Można niewiele umieć i zdać”

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Będą zmiany na egzaminie ósmoklasisty i na maturach. Wiceminister edukacji Maciej Kopeć podczas posiedzenia senackiej Komisji Nauki, Edukacji i Sportu zapowiedział, że dziś zostanie podpisane rozporządzenie dotyczące wymagań egzaminacyjnych.

 

W tym roku ze względu na pandemię egzamin ósmoklasisty i matury zostaną przeprowadzone na podstawie wymagań egzaminacyjnych, a nie jak wcześniej na podstawie wymagań zawartych w podstawie programowej. „Rozporządzenie będzie dotyczyło między innymi formy egzaminu. Będą do niego dwa załączniki. Jeden, który będzie dotyczył wymagań egzaminu ósmoklasisty. Drugi, który będzie dotyczył egzaminu maturzysty na obu poziomach – podstawowym i rozszerzonym” – mówi Maciej Kopeć.

 

Wiceminister zapewniał, że uczniowie jak najszybciej dowiedzą się o szczegółach zmian w egzaminach. „Podpisanie rozporządzenie daje uprawnienie dyrektorowi Centralnej Komisji Egzaminacyjnej do określenia harmonogramu egzaminów, nowej deklaracji i do wydania aneksów do informatorów egzaminacyjnych. One szczegółowo określą, jak będzie wyglądał egzamin.” – powiedział Maciej Kopeć. Informatory mają być gotowe do końca grudnia bieżącego roku.

 

 

Wiceminister mówił, że egzaminy próbne będą się mogły odbyć w marcu 2021 roku.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/#Ingram/i ms/w sk

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520