11.4 C
piątek, 26 kwietnia, 2024

Złoto i srebro dla Polaków! Dawid Kubacki mistrzem świata!

Dawid Kubacki wygrał konkurs mistrzostw świata na skoczni normalnej (HS109) podczas mistrzostw świata w austriackim Seefeld.

Polak, który po pierwszej serii zajmował 27. miejsce (93 m), w drugiej uzyskał odległość 104,5 metra i zgromadził łącznie 218,3 punktu. Kubacki o 2,8 punktu wyprzedził Kamila Stocha (91,5 m i 101,5 m) oraz o 4,5 punktu Austriaka Stefana Krafta (93,5 m i 101 m).
Dwunaste miejsce zajął trzeci z Polaków w serii finałowej, Stefan Hula (88 i 100 m – 205,8 pkt).
Prowadzący po pierwszej serii lider Pucharu Świata, Japończyk Ryoyu Kobayashi zajął ostatecznie 14. miejsce (101 i 92,5 m – 203,4 pkt).
Na pierwszej serii zawody zakończył 33. Piotr Żyła (90,5 m – 82.1 pkt).
To szósty złoty medal dla Polski w historii konkursów skoków narciarskich na mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym – wcześniej, czterokrotnie ta sztuka udawała się Adamowi Małyszowi, a raz – Kamilowi Stochowi.