Ziobro: Akt oskarżenia ws. reprywatyzacji

Ziobro: Akt oskarżenia ws. reprywatyzacji

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro poinformował o przygotowaniu aktu oskarżenia przeciwko dziewięciu osobom, uczestniczącym w reprywatyzacji w Warszawie. Dokument trafił dziś do sądu. Jest to drugi akt oskarżenia w sprawie warszawskiej reprywatyzacji.

Minister i Prokurator Generalny powiedział, że sprawa dotyczy wręczenia łapówki w wysokości prawie 50 milionów złotych. Podkreślił, że celem tej grupy było bezprawne wyłudzanie nieruchomości w Warszawie. Zaznaczył, że sporządzenie aktu oskarżenia było możliwe dzięki benedyktyńskiej pracy prokuratorów i funkcjonariuszy, także z Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Prokurator Michał Ostrowski powiedział, że w wyniku działań prokuratury łącznie oskarżono 16 osób. Poinformował, że dzisiejszy akt oskarżenia dotyczy kilkunastu nieruchomości w Warszawie. Michał Ostrowski powiedział, oskarżeni to były urzędnik warszawskiego ratusza i zastępca dyrektora Biura Gospodarki Nieruchomościami Jakub R., trzech adwokatów Robert M., Grzegorz M. i Alina D., a także była urzędniczka Ministerstwa Sprawiedliwości Marzena K.

Prokurator Michał Ostrowski powiedział, że główne zarzuty w akcie oskarżenia, to zarzuty korupcyjne. Chodzi o łączną kwotę w wysokości 47 milionów złotych, którą oskarżeni wymieniali między sobą w zamian za bezprawne decyzje reprywatyzacyjne.

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR)/dwi/dydCOMMENTS

WORDPRESS: 0