“Zimnej Wojny” nie ma na liście nominowanych do Złotych Globów 2019

“Zimnej Wojny” nie ma na liście nominowanych do Złotych Globów 2019

Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej ogłosiło listę nominowanych do “Złotych Globów” 2019. Nie ma na niej “Zimnej Wojny” Pawła Pawlikowskiego. Laureatów poznamy 6 stycznia podczas gali rozdania nagród, która odbędzie się w Beverly Hills.

Najwięcej nominacji do ‘Złotych Globów”- sześć- otrzymała komedia polityczna “Vice”. Po pięć nominacji dostały: musical “A Star is Born,”, na ekranach polskich kin wyświetlany pod tytułem “Narodziny Gwiazdy”, komedia historyczna “The Favourite” i “film drogi”- “Green Book” .
Film “Vice”- satyryczne spojrzenie na karierę byłego amerykańskiego prezydenta Dicka Cheney’a, zdobył nominacje we wszystkich najważniejszych kategoriach, w tym dla aktora pierwszoplanowego (Christian Bale) i reżysera (Adam McKay).
Piosenkarka Lady Gaga i jej filmowy partner Bradley Cooper zostali nominowani do Złotych Globów w kategorii aktorka i aktor pierwszoplanowy za film “A Star is Born”. Film ten został też nominowany w kategorii najlepszy reżyser (Bradley Cooper” i w kategorii najlepsza muzyka oryginalna- za piosenkę
“Shallow”.
“A star is Born” w kategorii najlepszy film dramatyczny powalczy z innym znanym z ekranów polskich kin filmem “Bohemian Rhapsody”- o liderze zespołu Queen Freddie’m Mercury’m. Odtwórca głównej roli- Rami Malek został nominowany do Złotego Globu w kategorii najlepszy aktor pierwszoplanowy.
O nominacje walczyło 80 tytułów z 49 krajów. “Zimna Wojna” w reżyserii Pawła Pawlikowskiego ubiegała się o nią w kategorii najlepszy film zagraniczny. W tej kategorii nominowane filmy, to: libański “Capernaum”, belgijski “Girl”, niemiecki “Never Look Away”, meksykański “Roma” i japoński “Shoplifters”.
Złote Globy są pierwszymi z serii ważnych nagród filmowych przyznawanych w Hollywood. Sezon gali kończy przyznanie najważniejszych nagród – Oscarów. W tym roku gala oscarowa odbędzie się 24 lutego. To właśnie nominowanych i zdobywców Złotych Globów uważa się na najpoważniejszych kandydatów do Oscarów.
Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej przyznaje Złote Globy corocznie od 1944 roku. W 2019 roku przyzna je po raz 76.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/AFP & rtr/jl/dyd

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0