HomeSport

Zenujące wykonanie polskiego hymnu podczas wręczania medali polskim młociarzom. Jest interwencja!

Zenujące wykonanie polskiego hymnu podczas wręczania medali polskim młociarzom. Jest interwencja!

Jak dowiedziało się Polskie Radio, polska ambasada w Berlinie interweniowała w sprawie nieprawidłowego wykonania hymnu narodowego podczas wręczania Polakom medali na lekkoatletycznych mistrzostwach Europy.

“Podjęliśmy interwencję po tym, gdy do ambasady zaczęły przychodzić maile z informacjami o żenującym wykonaniu polskiego hymnu podczas wręczania medali polskim młociarzom Pawłowi Fajdkowi i Wojciechowi Nowickiemu” – powiedział Polskiemu Radiu rzecznik ambasady, Dariusz Pawłoś. Dodał, że “ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Berlinie podjęła stosowną interwencję, również Polski Związek Lekkiej Atletyki interweniował w tej sprawie.

Interwencje okazały się skuteczne, organizatorzy skierowali oficjalne pismo do Polskiego Związku Lekkiej Atletyki z przeprosinami”. Przedstawiciel polskiej ambasady wyraził nadzieję, że podczas mistrzostw jeszcze nie raz będzie grany polski hymn.

Jak poinformował rzecznik ambasady, już niedługo gościem Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce będzie minister sportu i turystyki Witold Bańka oraz polski ambasador w Niemczech, profesor Andrzej Przyłębski.

Najprawdopodobniej zwrócą oni uwagę organizatorom, aby nie powtarzał się więcej błąd z odtwarzaniem polskiego hymnu.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Waldemar Maszewski/Berlin/Siekaj

COMMENTS