HomeKultura

Zbliża się 16. Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Grvaity

Zbliża się 16. Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Grvaity

Zbliża się 16. Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Grvaity. Od 10 maja wielbiciele kina dokumentalnego w Warszawie, Katowicach, Wrocławiu, Gdyni, Lublinie i Bydgoszczy będą mogli zobaczyć 156 filmów z całego świata.

Dyrektor Festiwalu Artur Liebhart wyjaśniał na konferencji prasowej, że podczas projekcji pokazane zostaną najciekawsze filmy dokumentalne opowiadające o otaczającym nas świecie, które mogą też dawać nam odpowiedzi na nurtujące nas pytania dotyczące przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Artur Liebhart dodaje, że hasłem przewodnim tegorocznego festiwalu jest: “Zobacz, czy rozumiesz świat, i czy świat rozumie ciebie”. W programie znalazły się filmy odnoszące się do najbardziej aktualnych problemów współczesnego świata od psychologii, sztuki, nauki, sportu, architektury i mody.
Podczas festiwalu filmy będą pokazywane w 14 sekcjach między innymi: “Fetysze i kultura”, “Mistrzowie kina”, “Miejsca” czy “Bohaterowie są wśród nas”. Na tegorocznym Docs Against Grvaity pokazanych zostanie 9 polskich dokumentów, między innymi o ostatnim przywódcy powstania w getcie warszawskim pod tytułem “Marek Edelman… I była miłość w getcie” w reżyserii Jolanty Dylewskiej, “Kobro/Strzemiński. Opowieść fantastyczna” w reżyserii Borysa Lankosza czy ukazująca pracowników zakładu Ursus “Symfonia fabryki Ursus” w reżyserii Jaśminy Wójcik.
Podczas festiwalu zaplanowano także debaty, spotkania z twórcami i wydarzenia muzyczne.

 

Program projekcji dostępny w formacie PDF:

Program projekcji Warszawa >>

 

Informacyjna Agencja Radiowa IAR Witold Banach/kjCOMMENTS