HomeMałopolskie

Zakopanem znów zasypane. Zasypane drogi i chodniki. Trudne warunki na drogach [foto]

Zima wróciła do Zakopanego. O ile w środę niemal już śniegu w mieście nie było, o tyle w piątek znów miasto zrobiło się białe. Śnieg cały czas sypie. Na drogach jest ślisko, zasypane są także chodniki.

Śnieg zaczął sypać w nocy z czwartku na piątek. W mieście spadło ok. 5 cm śniegu. Zasypane są drogi i chodniki. Na jezdni leży także błoto pośniegowe. Drogowcy co prawda jeżdżą ciężkim sprzętem i odśnieżają, jednak śnieg cały czas sypie. Kierowcy muszą bardzo uważać. Jest ślisko i niebezpiecznie. Łatwego życia nie mają także piesi. Wiele chodników w mieście jest zasypanych śniegiem. Trudno się chodzi, ale także o wywrotkę nie trudno. Śnieg sypie także w Tatrach. Według IMGW na Kasprowym Wierchu spadło 5 cm świeżego śniegu, a całkowita pokrywa śnieżna to 175 cm. W Tatrach obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego.

 

– Wszystkie szlaki pokryte są warstwą świeżego śniegu, pod którą w wielu miejscach zalega lód, co powoduje, że na szlakach jest ślisko. Niski pułap chmur znacznie ogranicza widzialność, co może prowadzić do utraty orientacji w terenie oraz pobłądzeń. Większość szlaków powyżej górnej granicy lasu, jak również mniej uczęszczane szlaki w niższych partiach gór, są nieprzetarte. Warunki w wyższych partiach gór są niekorzystne. Wybierając się tam należy posiadać bardzo duże doświadczenie górskie oraz odpowiedni sprzęt – ostrzega Tatrzański Park Narodowy.

 

AIP

COMMENTS