27.4 C
Chicago
poniedziałek, 20 maja, 2024

W Tatrach przybywa śniegu. Trasy narciarskie na Kasprowym Wierchu czynne

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

W Tatrach w ostatnich dniach przybyło śniegu – na Kasprowym Wierchu leży niemal 1,4 m. Czynne są trasy narciarskie w Dolinie Gąsienicowej i Goryczkowej.

Na trasach narciarskich w rejonie Kasprowego Wierchu leży od 25 do 138 cm śniegu. Nieczynna jest natomiast nartostrada z Hali Goryczkowej do Kuźnic. Na najbliższe dni w Tatrach zapowiadana jest zimowa pogoda. Temperatura na szczytach wyniesie od -11 do +1 st. C.

W Tatrach obowiązuje drugi, umiarkowany stopień zagrożenia lawinowego. Jak informują służby Tatrzańskiego Parku Narodowego (TPN) w wyższych partiach gór pokrywa śnieżna jest nierównomiernie rozłożona – miejscami śnieg jest przewiany, gdzie indziej występują głębsze zaspy. Przebieg niektórych szlaków powyżej górnej granicy lasu jest niewidoczny z uwagi na opady śniegu.
„Poruszanie się w takich warunkach, w wyższych partiach Tatr, wymaga doświadczenia w zimowej turystyce górskiej, umiejętności oceny lokalnego zagrożenia lawinowego i dostosowania trasy do aktualnie panujących warunków, jak również posiadania odpowiedniego zimowego sprzętu turystycznego jak: raki, czekan, kask, lawinowe ABC” – czytamy w komunikacie TPN.(PAP)

autor: Szymon Bafia

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520