17.1 C
Chicago
środa, 21 lutego, 2024

Z Teksasu relokowano już ponad 100 tys. migrantów. Abbott wskazał warunek zakończenia operacji

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

www.strony.us - Strony Internetowe, Strony Internetowe Chicago Floryda, Pozycjonowanie, Pozycjonowanie stronwww, Pozycjonowanie Stron Chicago Floryda, Reklama Chicago

Od początku „Operacji Lone Star” gubernatora Teksasu Grega Abbotta, stan relokował do tzw. miast-sanktuariów już ponad 102 tys. migrantów. Ponad 1/3 z tej liczby trafiła do Nowego Jorku. Przewóz migrantów do miast zarządzanych przez Demokratów ma na celu przeniesienie ciężaru kryzysu migracyjnego na północ kraju, a jednocześnie stanowić nacisk na administrację prezydenta Bidena, aby ta zwiększyła szczelność południowej granicy USA.

Akcja relokacji migrantów z Teksasu do tzw. miast-sanktuariów – Los Angeles, Nowego Jorku, Chicago, Filadelfii, Waszyngtonu itd. – rozpoczęła się w kwietniu 2022 roku. Niedługo miną dwa lata, odkąd z południowego Teksasu rozjeżdżają się po całych Stanach Zjednoczonych autobusy pełne migrantów, którzy nielegalnie przedostali się do USA przez granice ze Meksykiem.

Od początku operacji do miast-sanktuariów z samego tylko Teksasu przybyło 102 tys. nielegalnych imigrantów, którzy oczekują tam na rozpatrzenie swoich wniosków azylowych. Najwięcej – ponad 37 tys. migrantów – trafiło do Nowego Jorku. Zaraz po Wielkim Jabłku uplasowało się Chicago – do Wietrznego Miasta przyjechało z Teksasu 31,2 tys. migrantów.

Nielegalni imigranci trafili także do Denver (ponad 16 tys.), Waszyngtonu D.C. (ponad 12,5 tys.), Filadelfii (ponad 3,4 tys.) i Los Angeles (1,5 tys.).

Akcja relokacyjna ma na celu nie tylko odciążenie Teksasu z radzeniem sobie z kryzysem migracyjnym, ale jest też swoistym ultimatum dla Demokratów i administracji Bidena. Gubernator Greg Abbott zapowiedział, że operacja będzie kontynuowana do czasu, aż Biden nie nakaże należycie zabezpieczyć południowej granicy USA.

Red. JŁ

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520