14.9 C
Chicago
niedziela, 25 lutego, 2024

YouTube usunął film NYPD. „Bezpieczeństwo nie wynika z cenzury”

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Nowojorska policja zwróciła się w poniedziałek do YouTube z pretensjami, wynikającymi z usunięcia przez serwis nagrania brutalnego napadu na Azjatkę. Policja zasugerowała, że platforma niewłaściwie zastosowała cenzurę i swoją politykę, dot. udostępnianych treści.

Departament Policji w Yonkers opublikował w poniedziałek na Twitterze zrzut ekranu z nagłówkiem na YouTube, który dotyczył materiału z monitoringu, przedstawiającym napad i przestępstwo z nienawiści, z dnia 11 marca. Film został później usunięty i zastąpiony komunikatem: „Ten film został usunięty z powodu naruszenia warunków korzystania z usługi YouTube”.

„Uważnie sprawdziliśmy Twoje treści i potwierdziliśmy, że naruszają one nasze zasady dotyczące treści, zawierających przemoc lub drastyczne sceny” – czytamy w komunikacie YouTube. „Wiemy, że to prawdopodobnie rozczarowująca wiadomość, ale naszym zadaniem jest upewnienie się, że YouTube jest bezpiecznym miejscem dla wszystkich”.

Departament Policji w Yonkers odpowiedział tweetem, pisząc: „Drogi YouTube, Bezpieczeństwo nie wynika z cenzurowania treści i informacji; jest to produkt wolnego społeczeństwa, które przestrzega rządów prawa”.

Omawiany atak dotyczył 67-letniej ofiary – Amerykanki pochodzenia azjatyckiego. Kobieta wchodziła do swojego mieszkania w Yonkers około 18:00, 11 marca. Kiedy minęła nieznajomego, nazwał ją „azjatycką s**ą” – według oświadczenia policji.

Kobieta zignorowała mężczyznę, ale ten poszedł za nią po czym uderzył ją w twarz. Kobieta upadła. Podejrzany zaczął ją następnie okładać pięściami – bez przerwy przez minutę. Policzono, że zadał jej w sumie 125 ciosów. Następnie kilka razy kopnął leżącą kobietę, splunął na nią i się oddalił.

Sprawcą okazał się być 42-letni Tammel Esco – został aresztowany.

Według władz ofiara trafiła do szpitala ze złamanymi kośćmi twarzy i krwiakiem mózgu, a także kilkoma skaleczeniami i siniakami na głowie.

Red. JŁ

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520