Wzmożony ruch na chicagowskich lotniskach

Wzmożony ruch na chicagowskich lotniskach

W piątek panował wyjątkowo duży ruch na chicagowskich lotniskach. Tego dnia wiele osób wyruszyło już w podróż, by Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok spędzić z rodzinami i z bliskimi. Niektórzy zdecydowali się na krótkie wakacje.

 

O’Hare przygotowane jest na odprawę w ciągu najbliższych dni ponad 240 tysięcy pasażerów czyli o 5 procent więcej niż przed rokiem. Z kolei z Midway skorzystać ma blisko 70 tysięcy osób o 2 procent więcej niż w tym samym okresie 2017. W podróż ma się udać w ciągu najbliższego tygodnia rekordowa liczba 112 milionów Amerykanów. Jak przewiduje AAA w samym Illinois około 5.3 miliona osób samochodami wybierze się na świąteczny wypoczynek. Wzmożonemu ruchowi na drogach sprzyja niska cena paliwa, średnio w Chicago za galon tzw. benzyny regularnej płacimy 2.49 dol.

Kierowcom ponownie przypominamy o policyjnej akcji „Bezpieczna droga” podczas której więcej patroli pojawi się nie tylko na autostradach ale także na lokalnych drogach. Policjanci zwracać będą uwagę zwłaszcza na to, czy za kierownicę nie wsiadamy po spożyciu alkoholu, czy dzieci przewożone są w specjalnych fotelikach, czy zapinamy pasy bezpieczeństwa i czy dostosowujemy prędkość do ograniczeń szczególnie w rejonie robót drogowych.

 

BKCOMMENTS

WORDPRESS: 0