15.6 C
poniedziałek, 22 kwietnia, 2024

Krzysztof Piątek strzelił bramkę dla Genoi

Krzysztof Piątek strzelił bramkę dla Genoi w wygranym 3:1 (1:0) meczu 17. kolejki piłkarskiej Serie A z Atalantą.

Reprezentant Polski w 88. minucie wykorzystał podanie Davide Bessy i skierował piłkę do bramki gości. Bramki dla Genoi zdobywali również Rafael Toloi*** (samobójcza, 45+6′) oraz Darko Lazović (67′), a honorowe trafienie dla Atalanty z rzutu karnego w 55. minucie zanotował Duvan Zapata.

Całe spotkanie z ławki rezerwowych gości obserwował inny kadrowicz, Arkadiusz Reca.

To 13. trafienie w tym sezonie ligowym Piątka, który jest liderem rankingu strzelców ligi włoskiej. Drugi w klasyfikacji jest Portugalczyk Cristiano Ronaldo (11 goli).

*** Pierwszy gol Piątka został zakwalifikowany jako trafienie samobójcze Rafaela Toloi.