HomePOLSKA

Wyborcy Bosaka: Czy to możliwe by zagłosowali na Trzaskowskiego…?!

Wyborcy Bosaka: Czy to możliwe by zagłosowali na Trzaskowskiego…?!

Wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz powiedział dziennikarzom w Sejmie, że nie wyobraża sobie, aby wyborcy Krzysztofa Bosaka zagłosowali w drugiej turze wyborów prezydenckich na Rafała Trzaskowskiego.

Stwierdził, że większe szanse na zagospodarowanie tego elektoratu ma prezydent Andrzej Duda. Dodał, że teraz kandydat popierany przez Prawo i Sprawiedliwość będzie musiał skoncentrować się również na tej grupie wyborców.

Wojciech Skurkiewicz mówi, że Rafał Trzaskowski i Platforma Obywatelska wielokrotnie wyrażali swoją niechęć wobec elektoratu Konfederacji. Wiceminister obrony przypomina, że Rafał Trzaskowski już jako prezydent Warszawy m.in. zakazał marszu niepodległości. Dodał, że PO przez dziesięciolecia utrudniała działalność środowiskom narodowym.

Według danych PKW z 99,77 procent komisji wyborczych prezydent Andrzej Duda wygrał pierwszą turę wyborów prezydenckich. Poparło go osiem milionów 412 tysięcy 183 wyborców, czyli 43,67 procent wszystkich głosujących. W drugiej turze kandydat popierany przez PiS zmierzy się z Rafałem Trzaskowskim z Koalicji Obywatelskiej, który – według niepełnych wyników – uzyskał pięć milionów 845 tysięcy 164 głosy, czyli 30,34 procent.

Druga tura wyborów prezydenckich odbędzie się 12 lipca.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/ #Fabisiak/i jf/w hm

COMMENTS