17.1 C
niedziela, 28 kwietnia, 2024

Wtorek na kortach WTA Katowice Open

WTA Katowice Open 2016: Paula Kania wygrała pierwszego seta z Viktoriją Golubic, ale dwa następne padły łupem Szwajcarki. Magda Linette pokonała Ukrainkę Aleksandrę Szoszynę. Zagra teraz ze Szwajcarką Stefanie Voegele.
Jako pierwsza z Polek swój mecz miała we wtorek Paula Kania. Choć marzyła się jej gra w hali Spodka, spotkanie odbyło się na korcie w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Z tego też względu mecz nie pokazywała żadna telewizja (transmisje są w Polsacie Sport i Eurosporcie). – Na korcie centralnym preferowane są mecze zawodniczek rozstawionych, a decyzję podejmuje przedstawiciel WTA – tłumaczyła Agnieszka Trzaskoma z biura prasowego WTA Katowice Open 2016. Był jednak jeden plus – trybunka przy placu do gry wypełniła się prawie w całości, w odróżnieniu od pustych trybun Spodka. Sosnowiczanka Kania grała w zawodniczką z kwalifikacji Viktoriją Golubic. Wspierała ją cała rodzina. – Byli wszyscy, włącznie z babciami – śmiała się zawodniczka Górnika Bytom. W pierwszym secie obie wygrywały swoje podania, aż do momentu, kiedy Szwajcarka przełamała Polkę i następnie miała setbola. Kania się wybroniła, doprowadziła do tie-breaka, którego wygrała. Niestety dwa następne sety padły łupem rywalki. Mecz Magdy Linette z halową mistrzynią Polski pochodzącą z Ukrainy Aleksandrą Szoszy-ną rozpoczął się po godzinie 21.30, ponieważ przed nimi zacięty bój prowadziły Dominika Cibulkova i Niemka Carina Witthoeft. Górą była Słowaczka. Linette wygrała i w czwartek w II rundzie zmierzy się ze Szwajcarką Stefanie Voegele. Turniejowy dzień zaczął się o godz. 12. Wtedy na kort w Spodku weszła triumfatorka sprzed dwóch lat, rozstawiona z nr 4 Alize Cornet. Francuzka przed dwie godziny i 25 minut walczyła z bułgarską kwalifikan-tką Isabellą Szinikową, aby ostatecznie wygrać w trzech setach. Zagra teraz z Włoszką Francescą Schiavone. Zapowiada się hit! Ubiegłoroczna finalistka Camila Giorgi pokonała Alia-ksandrę Sasnowicz z Białorusi. Następną rywalką Włoszki będzie dziś kwalifikantka Jekaterina Aleksandrowa z Rosji, która okazała się lepsza od Klary Koukalovej z Czech. Rozstawiona z „trójką” Jelena Ostapenko z Łotwy pokonała Słowaczkę Danielę Hantuchovą, która trafiła do I rundy z kwalifikacji.
Wyniki
Paula Kania – Viktorija Golubic (Szwajcaria) 7:6 (7-2), 1:6, 2:6; Isabella Szinikowa (Bułgaria) – Alize Cornet (Francja, 4) 2:6, 7:6 (5:7), 3:6, Camila Giorgi (Włochy, 5) – Aliaksandra Sasnowicz (Białoruś) 6:4, 6:4; Jelena Ostapenko (Łotwa, 3) – Daniela Hantuchowa (Słowacja) 6:1, 6:1; Dominika Cibulkova (Słowacja, 8) – Carina Witthoeft (Niemcy) 6:7 (6-8), 6:4, 7:6 (7-3); Karin Knapp (Włochy) – Naomi Broady (Wielka Brytania) 7:6 (8:6), 4:6, 4:6; Jekaterina Aleksandrowa (Rosja) – Klara Koukalova (Czechy) 6:0, 7:6 (7-5); Francesca Schiavone (Włochy) – Walerija Strachowa (Ukraina) 6:4, 6:3.